Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Nota prawna    Jak wyłączyć cookies?   
ZGODA

Wybrane osiągnięcia

W dniu 29.05.2010 Radlin jako zwycięzca poprzedniej edycji Konkursu Aktywna Gmina był gospodarzem Finału Ogólnopolskiego Konkursu Aktywna Gmina.

Przygotowano wiele atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Odbyły się między innymi: I Śląski Maraton Rowerowy, Turniej Piłki Plażowej, Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci, Korespodencyjne Mistrzostwa Polski w Pływaniu, Turniej Gimnastyczny z okazji 90-lecia Klubu, Pokazy Szermiercze, I Rodzinny Rajd Leśny, Pokaz Wschodnich Sztuk Walki. Głównymi punktami Programu były: Seminarium Nordic Walking oraz otwarcie pierwszej na Śląsku profesjonalnej ścieżki Nordic Walking wytyczonej w Lesie Radlin Obszary. Cała Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podsumowaniem imprezy było ogłoszenie wyników V EDYCJI KONKURSU AKTYWNA GMINA, które odbyło się na Placu Radlińskich Olimpijczyków. Pierwsze miejsce ponownie zajął RADLIN. Drugie miejsce Przemyśl . Trzecie miejsca Płońsk oraz Somonino. Przyznano również wyróżnienia specjalne dla pięciu Gmin oraz wyróżniono kolejnych 10 Gmin.

Zdjęcie przestawia Burmistrza Radlina odbierającą puchar w ramach wydarzenia pn. Aktywna Gmina

Po raz czwarty fundacja Aktywni uhonorowała gminy, które najlepiej dbają o zdrowie i kondycję fizyczną swoich mieszkańców. Rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu odbyło się 31 maja 2009 roku w Przemyślu.

Radlin reprezentowany był przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zaprezentował osiągnięcia naszego miasta zarówno sportowe jak też inwestycyjne, a w szczególności ofertę szeroko rozumianej rekreacji, której dla naszych mieszkańców jest organizatorem.

Zdjęcie przestawia Dyrekotra MOSIR odbierającego dyplom w ramach wydarzenia pn. Aktywna Gmina

Wręczenie nagród nastąpiło podczas „Mistrzostw Województwa Podkarpackiego – Family Cup 2009” w kolarstwie górskim, będących jednocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów zorganizowanych przy współudziale Ministerstwa Sportu, pod patronatem Prezydenta RP oraz Prezydenta Miasta Przemyśla. Mistrzostwom i finałowi konkursu towarzyszyła Gra terenowa organizowana przez TKKF „Ogniwo” Przemyśl dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego. Puchar, dyplom, oraz nagrody wręczane przez Prezesa Fundacji odebrał dyr MOSiR – Witold Łupiński Nagrody i wyróżnienia w IV edycji konkursu „Aktywna Gmina” I miejsce w konkursie zajęła Gmina Radlin (powiat wodzisławski, województwo śląskie) Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez fundację Aktywni; nieodpłatne szkolenie organizowane przez Fundację Aktywni dla 5 instruktorów Nordic Walking oraz 5 instruktorów Gymstick.

I miejsce w konkursie zajęła Gmina Złotoryja (powiat złotoryjski, województwo dolnośląskie) Nagrodami za zajęcie drugiego miejsca były: puchar ufundowany przez fundację Aktywni; nieodpłatne szkolenie przeprowadzone przez Fundację Aktywni dla 3 instruktorów Nordic Walking oraz 3 instruktorów Gymstick. nagrody rzeczowe w postaci sprzętu rekreacyjno-sportowego. III miejsce w konkursie zajęło Miasto Łódź (powiat Łódź, województwo łódzkie) Nagrodami za zajęcie trzeciego miejsca były: puchar ufundowany przez fundację Aktywni; nieodpłatne szkolenie przeprowadzone przez Fundację Aktywni dla 1 instruktora Nordic Walking oraz 1 instruktora Gymstick. nagrody rzeczowe w postaci sprzętu rekreacyjno-sportowego.

Konkurs „Aktywna Gmina” organizowany jest przez fundację Aktywni od 2006 roku. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie regionów, które najbardziej dbają o popularyzację sportu, rekreacji i aktywnego trybu życia na swoim terenie. Komisja konkursowa bierze pod uwagę wszelkie imprezy sportowo-rekreacyjne, których organizatorami, współorganizatorami, sponsorami są gminy uczestniczące w konkursie. Konkurs dotyczy w szczególności kursów, zajęć, szkoleń, konkursów i zawodów sportowych (dla osób wszystkich kategorii wiekowych, w tym osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, osób z nadwagą itd.) z zakresu sportu powszechnego i rekreacji, imprez integrujących lokalne społeczności przez aktywność sportową oraz wszelkiego rodzaju promowania aktywności ruchowej na terenie gmin. Konkurs obejmuje także zaplanowane, rozpoczęte i realizowane przez gminy inwestycje sportowe. Warto dodać, że Radlin jest pierwszym miastem z województwa śląskiego, które wygrało ten prestiżowy konkurs i jako tegoroczny zwycięzca w przyszłym roku będzie organizatorem finału V edycji.

19 czerwca 2006 roku Burmistrz Radlina – Barbara Magiera odebrała z rąk Marszałka Województwa Śląskiego Nagrodę Internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos za pośrednictwem Internetu, zarówno mieszkańcom Radlina, jak i pozostałym osobom i sympatykom naszej miejscowości. Wierzymy, że Państwa głosy oddane były z przekonaniem i świadomością, że możemy być dumni z naszego miasta i realizowanych w nim inwestycji.

Zdjęcie przestawia dyplom w konkursie pn. Najlepsza przestrzeń publiczna woj. śląskiego

Dzięki Wam Radlin po raz kolejny wyróżnił się na tle innych miejscowości Województwa Śląskiego jako prężna, a jednocześnie przyjazna mieszkańcom i gościom z zewnątrz miejscowość

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji reprezentując Radlin został jednym z laureatów drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu ” Aktywna Gmina „. MOSiR znalazł się w gronie 11 wyróżnionych gmin w Polsce otrzymując wyróżnienie specjalne.

Warto dodać, iż w gronie laureatów z województwa śląskiego oprócz Radlina znalazła się tylko jedna gmina – Knurów. Na sukces ten złożyła się bardzo bogata oferta MOSiR-u, szczególnie w dziedzinie rekreacji jak i też współpracy z klubami sportowymi organizacjami samorządowymi, oraz bardzo dobra praca i zaangażowanie pracowników MOSiR. Celem przedsięwzięcia, którym był konkurs było wyłonienie regionów, które najbardziej dbają o popularyzację sportu, rekreacji i aktywnego trybu życia na swoim terenie.

Zdjęcie przestawia dyplom – wyróżnienie w konkursie pn. Aktywna Gmina

Komisja konkursowa brała pod uwagę wszelkie imprezy sportowo-rekreacyjne, których organizatorami, współorganizatorami, sponsorami są gminy, uczestniczące w konkursie. Konkurs dotyczył w szczególności kursów, zajęć, szkoleń, konkursów i zawodów sportowych ( dla osób wszystkich kategorii wiekowych, w tym osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, osób z nadwagą itd.) z zakresu sportu powszechnego i rekreacji, imprez integrujących lokalne społeczności przez aktywność sportową oraz wszelkiego rodzaju promowania aktywności ruchowej na terenie gmin. Konkurs obejmował także zaplanowane, rozpoczęte i realizowane przez gminy inwestycje sportowe.


Foto: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie